Stowarzyszenie Rzemieślnik to miejsce dla świadomych konsumentów oraz producentów jakościowej żywności.
22 lipca 2023

Obejmujemy konkurs Master Baker patronatem branżowym!

To już IV edycja konkursu Master Baker, organizowanego przez Stowarzyszenie "Polska Ekologia" na terenie poznańskich targów POLAGRA!

Tym razem my również przyłączymy się do promocji tego wyjątkowego wydarzenia, które z pewnością jest wydarzeniem pozytywnym i wartościowym dla branży i konsumentów.

 

Objęliśmy tę imprezę swoim patronatem jako organizacji branżowej, obok Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. 

 

Finaliści i uczestnicy poprzednich edycji nie rzadko w następstwie swojej pracy otwierają własne, autorskie piekarnie! To ważne, aby członkowie branży wiedzieli, że przyszłość piekarstwa rzemieślniczego MUSI opierać się na TRADYCJI, na EKOLOGII i na LOKALNOŚCI. Tych wartości nie znajdziemy w wielkich przybytkach handlowych, które niestety są znakiem naszych czasów, gdzie rządzi pieniądz, pieniądz i jeszcze raz pieniądz.

Naszym zdaniem uprzemysłowienie branży spożywczej jest niekorzystne dla nas - konsumentów i chodź nie da się już tego zatrzymać, możemy chociaż wpływać na świadomość piekarzy, właścicieli piekarni i wreszcie samych konsumentów i podsycać ten niezwykle pozytywny trend produkcji żywności RZEMIEŚLNICZEJ, LOKALNEJ, NATURALNEJ oraz EKOLOGICZNEJ.  

 

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz na:

MasterBaker.pl - Ogólnopolski konkurs dla piekarzy Master Baker 2023 (IV edycja)

 

Dzięki takim wydarzeniom jak konkurs piekarski, sami piekarze i właściciele piekarni uświadamiają sobie że ich produkty mogą być wykonywane w 100% w oparciu o naturalne składniki jak również zgodnie ze sztuką, z korzyścią dla jakości pieczywa. 

A co z EKOLOGIĄ, szczególnie w znaczeniu zużycia zasobów planety, śladu węglowego , emisji CO2? I tu nie ma niespodzianek, to przemysł jest odpowiedzialny za niszczenie planety, czyli i naszego kraju, który również na tej samej planecie się mieści. Rzemiosło i tradycja w nowoczesnym wydaniu stanowi doskonałe rozwiązanie dla zmniejszenia tych niekorzystnych zmian. Lokalna produkcja z lokalnych składników, bez niepotrzebnych wspomagaczy, bez surowców pochodzenia zagranicznego, bez niepotrzebnych opakowań, ciągów mroźniczych, powtórnego wypieku, niepotrzebnej logistyki to KONIECZNOŚĆ a nie wybór. Następne pokolenia będą nas rozliczać z naszych osiągnięć i zaniechań, więc wykażmy się mądrością społeczną. 

 

rzemieślnik stowarzyszenie instagram

Stowarzyszenie RZEMIEŚLNIK

Jana Heweliusza 11/811

80-890 Gdańsk

Nip: 583 346 00 01

KRS: 0000992704

Nest Bank

82 1870 1045 2078 1074 5726 0001

© 2022 Stowarzyszenie Rzemieślnik. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie - Stowarzyszenie Rzemieślnik

Statut

Standardy

Szkolenia

Debata o rzemiośle

Kontakt

Konkursy 

Praca!

O nas

Wspierają nas