© 2022 Stowarzyszenie Rzemieślnik. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie - Stowarzyszenie Rzemieślnik

Stowarzyszenie Rzemieślnik to miejsce dla świadomych konsumentów oraz producentów jakościowej żywności.
23 września 2022

Stowarzyszenie nabiera kształtów!

Minął niespełna miesiąc od założenia stowarzyszenia "Rzemieślnik" i mamy już około 30 osób chętnych do dołączenia, stronę www, logotyp i baaardzo dużo chęci. 

Nasze założenia są niezmienne i polegają na zrzeszeniu dużej grupy rzemieślników, którzy pracują zgodnie ze sztuką i dostarczają konsumentom wysokiej jakości produkty. 

Trendy na najbliższe lata są bezlitosne i konkurencja dużych sieci i producentów pieczywa wyniszcza słabą i niezorganizowaną konkurencję w postaci rozproszonych i wystraszonych przedsiębiorców. 

My damy siłę tym, którzy są gotowi do dołączenia i nierzadko do zmian w podejściu do prowadzenia tego biznesu i sposobów produkcji. Uważam że dzisiaj tylko takie firmy, które wyraźnie się odróżnią od przemysłu wysoką jakością, marketingiem i uczciwością wobec swoich klientów mają nie tylko szansę na przetrwanie ale znacznie więcej - na sukces rynkowy. 

Osobiście uważam że kryzys energetyczny minie w ciągu roku lub dwóch i firmy które to przetrwają czekać będzie nagroda. Ale to będzie już inna rzeczywistość i przewidywanie jej jest porównywalne do wróżenia z fusów. 

Branża piekarska i cukiernicza musi się zrewolucjonizować i unowocześnić, a co najważniejsze zrzeszyć i zgrupować. Te zamiary są bardzo niewskazane dla wielu dużych podmiotów z branży jak również dla sieci handlowych, które rozgrywają rozproszonych przedsiębiorców jak dzieci. Zrzeszenie się daje nie tylko siłę dla członków, w postaci przynależności do dużej organizacji, to głównie łatwe zdobywanie know-how, to wytyczanie wspólnej ścieżki rozwoju i kreowanie trendów. To jeszcze możliwość kreowania wspólnych rozwiązań informatycznych ułatwiających zarządzanie i organizację, to efekt synergii, to również możliwość zawiązania wspólnej grupy zakupowej. 

Jak widać, w kilku zdaniach można wymienić wiele korzyści. Tak naprawdę nie można przewidzieć wszystkich korzyści, które wynikną z połączenia doświadczeń wielu wybitnych fachowców z branży.

 

rzemieślnik stowarzyszenie instagram

Stowarzyszenie RZEMIEŚLNIK

Jana Heweliusza 11/811

80-890 Gdańsk

Nip: 583 346 00 01

KRS: 0000992704

Nest Bank

82 1870 1045 2078 1074 5726 0001

© 2022 Stowarzyszenie Rzemieślnik. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie - Stowarzyszenie Rzemieślnik

Statut

Standardy

Stoisko Rzemieślnik

Debata o rzemiośle

Kontakt

Konkursy 

Praca!

Bread In Box

Wspierają nas